Vlada FBiH jednoglasno usvojila: Zakon o policijskim službenicima i PIO-u idu hitno u Parlament

Izvor: faktor.ba

Na današnjoj sjednici Vlade Federacije u Sarajevu jednoglasno su usvojene izmjene i dopune Zakona o policijskim službencima koje je Vlada po hitnom postupku proslijedila u parlamentarnu proceduru u Federalni parlament.

Naime, sutra će se ovaj zakon zajedno sa zakonom o PIO-u naći na Zastupničkom domu Parlamenta FBiH, a sve prema jučerašnjem dogovoru sindikalnih predstavnika policijskih službenika i Vlade FBiH.

Dogovor Vlade i sindikata policije je da se njihov status definiše kroz Zakon o policijskim službenicima, a da se u zakon PIO ne uvrštavaju posebne kategorije osiguranika, što je bio raniji zahtjev policijskih sindikata.