Radno vrijeme i uslovi rada policijskih službenika, dopis

Broj: SPKS-464/16

MUP KANTONA SARAJEVO
– ministru
UPRAVA POLICIJE
– policijskom komesaru

Upravni odbor Sindikata policije Kantona Sarajevo izražava zadovoljstvo činjenicom da je instruktivnom depešom Uprave policije od 06.12.2016. godine radno vrijeme policijskih službenika organizovano u turnusima 12/24 – 12/48.

Smatramo da će isto motivirajuće uticati na policijske službenike, te da će doći do smanjenja putnih troškova koji su bili uvećani organizacijom rada u smjenama 8/24.

Upravni odbor poziva svoje članove, policijske službenike da svojim dodatnim naporima podignu stepen profesionalnosti i efikasnosti u izvršavanju službenih poslova i zadataka s ciljem stvaranja što povoljnijeg sigurnosnog ambijenta u Kantonu Sarajevo.

Radi stvaranja istih uslova za rad zahtjevamo da se u što je moguće kraćem periodu od strane ministarstva izvrši nabavka policijskih kućica ispred objekata gdje iste trenutno ne postoje (PS Stari grad, PS Novo Sarajevo, PS Novi grad, PO Trnovo, PS Vogošća i PS Ilijaš).

S poštovanjem,

PREDSJEDNIK UO SPKS