Kolektivno osiguranje

Broj: SPKS-153/16

MUP KANTONA SARAJEVO
ministru – za informaciju
Komisiji za provođenje tenderske procedure radi odabira najpovoljnije osiguravajuće kuće za zaključivanje ugovora o kolektivnom osiguranju uposlenika MUP-a KS

VEZA: Naš akt broj: SPKS-153/16 od 31.03.2016. godine, od 24.06.2016. godine i 28.09.2016. godine

Upravni odbor Sindikata policije Kantona Sarajevo je razmatrao i donio Odluku da navedena komisija pokrene proceduru zaključivanja ugovora kolektivnog osiguranja za uposlenike našeg ministrastva, pod sljedećim uslovima-kriterijima:

• Naknada za slučaj smrti usljed bolesti u iznosu od 10.000,00 KM,
  • Naknada za slučaj nezgode nestretnog slučaja:
    1. smrt usljed nesretnog slučaja u iznosu od 40.000,00 KM,
    2. invaliditet usljed nezgode u iznosu od 100.000,00 KM,
  • Troškovi liječenja u iznosu od 5.000,00 KM,
  • Bolničko liječenje po danu u iznosu od 15,00 KM.

Pored navedenog, jedan od uslova za zaključivanja ugovora mora biti tablica invalidnosti sa jasno definisanim uslovima osiguranja.

Shodno navedenom, sindikat zahtijeva da se prema navedenim kriterijima raspiše tender za zaključivanje ugovora o pružanju usluga kolektivnog osiguranja za uposlenike našeg ministarstva.

S poštovanjem,

PREDSJEDNIK UO SPKS
Mirza Hadžiabdić

Broj: SPKS-153/16
Datum: 28.09.2016. godine

MUP KANTONA SARAJEVO
ministru – za informaciju

PREDMET:  Kolektivno osiguranje, dopis, d o s t a v lj a  s e;

Upravni odbor Sindikata policije Kantona Sarajevo zahtjeva da se u što kraćem periodu organizuje sastanak navedene komisije i izdefinišu prioriteti u vezi sa aktivnostima na zaključivanju povoljnije police kolektivnog osiguranja za uposlenike našeg ministrastva.

S poštovanjem,

PREDSJEDNIK UO SPKS