Obilježavanje 4. godišnjice ubistva policijskih službenika Adisa Šehovića i Davora Vujinovića

Kao i prethodnih godina, obilježavanje 4. godišnjice ubistva policijskih službenika Adisa Šehovića i Davora Vujinovića, započelo je ceremonijom otvaranja Memorijalnog malonogometnog turnira “Adis & Davor” u dvorani “Ramiz Salčin” na Mojmilu. Ceremoniji su, osim pripadnika policijskih agencija, prisustvovali predstavnici zakonodavne i izvršne vlasti Kantona Sarajevo. Tom prilikom prisutnim su se obratili: ministar MUP-a Kantona Sarajevo Admir Katica, šef Ureda policijskog komesara Samir Kekić i predsjednik Upravnog odbora SPKS Sadik Ećo. Nakon toga su dodijeljene zahvalnice najzaslužnijim pojedincima za doprinos u organizaciji ove, za nas, veoma značajne sportske manifestacije, kao i zahvalnice učesnicima turnira, turnir je zvanično otvorila Vujinović Ivona, kćerka Davora Vujinović.

Protokolom obilježavanja 4. godišnjice ubistva policijskih službenika Adisa Šehovića i Davora Vujinovića, izvršeno je polaganje cvijeća na spomen obilježje podignuto na mjestu njihove pogibije, u Geteovoj ulici na Alipašinom polju. Tako su delegacije Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, Uprave policije MUP-a KS i Sindikata policije Kantona Sarajevo, predvođene ministrom Admirom Katicom, šefom Ureda policijskog komesara Samirom Kekićem, predsjednikom UO Sindikata Sadikom Ećom Kantona Sarajevo odale poštu i položile cvijeće na spomenik kolegama Adisu Šehoviću i Davoru Vujinoviću.

Osim pomenutih delegacija, uz članove porodica, kolege i prijatelje, cvijeće su položili i predstavnici Skupštine Kantona Sarajevo, Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova, više delegacija Općine Novi Grad Sarajevo, Savjeta mjesnih zajednica Alipašino polje – C faze, kao i nekoliko sindikalnih organizacija, i to: Savez sindikata policijskih organa BiH, Sindikat SIPA-e, Sindikat Granične policije Bosne i Hercegovine, Sindikat Direkcije za koordinaciju policijskih tijela, Sindikat Sudske policije F BiH, Organizacione jedinice Uprave policije MUP-a KS, zatim Udruženje veterana policije 91-95 općine Ilidža, JU Zavod za zdravstvenu zaštitu zaposlenika MUP-a KS i drugi. Nakon toga, delegacije su obišle i položile cvijeće na mezarje “Buća potok” i groblje „Sveti Josip“ na Ciglanama.

Nakon završetka Memorijalnog turnira, izvršeno je proglašenje pobjednika i uručenje pehara, i to;
• Treće mjesto osvojila je ekipa MUP-a ZE-DO Kantona,
• Drugo mjesto osvojila je ekipa Policijske akademije FMUP-a,
• Prvo mjesto osvojila je ekipa Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo,
• Za najboljeg golmana proglašen je Ćatić Emsad – MUP ZE-DO Kantona,
• Za najboljeg strijelca proglašen je Merdanović Irhad – Policijska akademija FMUP-a i
• Za naboljeg igrača proglašen je Selimović Mirza – Uprava policije MUP-a Kantona Sarajevo.

SINDIKAT POLICIJE KANTONA SARAJEVO