Sarajevski policajci učestvuju u “Maršu mira 2021” Nezuk – Potočari

izvor: avaz.ba

Pripadnici MUP KS

U organizaciji Sindikata policije Kantona Sarajevo uposlenici Uprave policije i Ministarstava unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo učestvuju u “Maršu mira 2021”, Nezuk – Potočari.

Ovu informaciju potvrdio je za “Dnevni avaz” Sadik Ećo, predsjednik Sindikata. Ovo je već, kada je u pitanju MUP KS, postala ustaljena praksa.

I raniji su godina pripadnici MUP KS učestvovali u Maršu mira.

Podsjećamo, jutro je počeo Marš mira iz Nezuka. Preživjeli Srebreničani bili su na čelu kolone Marša mira, koja je jutros krenula iz Nezuka, kod Sapne, kako bi odali počast hiljadama ubijenih u genocidu u Srebrenici u ljeto 1995. godine, javlja Anadolija.

Više od 3.000 ljudi krenulo je iz Nezuka prema Potočarima, a u naredna tri dana kretat će se trasom kojom su Srebreničani u ljeto 1995. godine pokušavali doći do slobodne teritorije – Tuzla ili Kladanj. U Potočare bi trebali stići 10. jula, a dan kasnije prisustvovati kolektivnoj dženazi u mezarju Memorijalnog centra Srebrenica – Potočari.