Obilježavanje 6. aprila,  “Dana policije” i “Dana Grada Sarajevo”

Dana 06.04.2024. godine povodom obilježavanja 6. Aprila,  “Dana policije” i “Dana Grada Sarajevo” predstavnici Sindikata policije Kantona Sarajevo, odali su počast poginulim policajcima tokom agresije na Bosnu i Hercegovinu u periodu 1992 – 1995. godina, kao i policijsjim službenicima koji su svoje živote dali izvršavajući službene poslove i zadatke mimo navedenog perioda i izvršili polaganje cvijeća na spomen ploče, i to:

– spomen ploči poginulim pripadnicima Odreda za specijalne namjene “LASTA”, u zgradi Sektora za policijsku podršku,
– Spomen-ploči ubijenom policijskom službeniku Muhidinu Pivodiću koja se nalazi u Reljevu i
– spomen-ploči ubijenim policijskim sluzbenicima Šehovic Adis i Vujnović Davor, Alipašino polje.
– spomen ploči poginulom policijskom sluzbeniku Jošilo Stanka

Članovi Upravnog odbora i sindikalni povjerenici izvrsili su polaganje cvijeća-vijenca u sindikalnim organizacijama gdje su postavljene spomen ploče sa imenima poginulih policajaca, i to: PU Stari Grad, PU Centar, PU Novo Sarajevo, Jedinica za saobraćaj, PU Novi Grad, PU Ilidža, PU Hadžici, PS Trnovo, PU Vogošća i PU Ilijaš.

Sindikat policije Kantona Sarajevo

« of 2 »