Obilježavanje 5. godišnjice ubistva policijskih službenika Adisa Šehovića i Davora Vujinovića

Kao i prethodnih godina, obilježavanje 5. godišnjice ubistva policijskih službenika Adisa Šehovića i Davora Vujinovića, započelo je ceremonijom otvaranja Memorijalnog malonogometnog turnira pod nazivom “Adis & Davor” u sportskoj dvorani “Ramiz Salčin” na Mojmilu. Ceremoniji su, osim pripadnika policijskih agencija, prisustvovali predstavnici zakonodavne i izvršne vlasti Kantona Sarajevo, lokalne vlasti i građani.
Tom prilikom prisutnim su se obratili: ministar MUP-a Kantona Sarajevo Admir Katica i predsjednik Upravnog odbora SPKS Sadik Ećo.
Nakon toga putem voditelja programa spomenuti su sponzori koji su uzeli učešće u organizaciji navedenog turnira.
Također, dodijeljene su zahvalnice učesnicima turnira, te je turnir zvanično otvorila naša Vujinović Ivona, kćerka ubijenog policijskog službenika Davora Vujinović.

Protokolom obilježavanja 5. godišnjice ubistva policijskih službenika Adisa Šehovića i Davora Vujinovića, izvršeno je polaganje cvijeća na spomen obilježje podignuto na mjestu njihove pogibije, u ulici Geteova na Alipašinom polju.
Delegacije Sindikata policije Kantona Sarajevo sa porodicama ubijenih policijskih službenika, delegacija Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo i Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo, predvođene ministrom Admirom Katicom i policijskim komesarom Hajdarević Fatmirom, odale su počast i položile cvijeće na spomen ploču ubijenim policijskim službenicima Adisu Šehoviću i Davoru Vujinoviću.

Osim pomenutih delegacija, uz članove porodica, kolege i prijatelje, cvijeće su položili i predstavnici Skupštine Kantona Sarajevo i Vlade Kantona Sarajevo, Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova, više delegacija Općine Novi Grad Sarajevo, Savjeta mjesnih zajednica Alipašino polje – C faza, kao i predstavnici sindikata policijskih agencija, i to: Savez sindikata policijskih organa BiH, Sindikat SIPA-e, Sindikat Granične policije Bosne i Hercegovine, Sindikat Direkcije za koordinaciju policijskih tijela, Sindikat Sudske policije F BiH, Organizacione jedinice Uprave policije MUP-a KS, zatim Udruženje veterana policije 91-95 općine Ilidža, JU Zavod za zdravstvenu zaštitu zaposlenika MUP-a KS i drugi. Nakon toga, delegacije su obišle i položile cvijeće na mezarje “Buća potok” i groblje „Sveti Josip“ na Ciglanama.

Nakon završenog Memorijalnog turnira, izvršeno je proglašenje pobjednika i uručeni pehari, i to;

• Treće mjesto osvojila je ekipa Policijske uprave Novi Grad, Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo,
  • Drugo mjesto osvojila je ekipa Sektor uniformisane policije Federalnog MUP-a,
  • Prvo mjesto osvojila je ekipa Uprava policije MUP-a Tuzlanskog Kantona,
  • Za najboljeg golmana proglašen je Memić Haris – Policijska uprava Novi Grad,
  • Za najboljeg strijelca proglašen je Ćehajić Armin – Uprava policije MUP-a Tuzlanskog Kantona i
  • Za naboljeg igrača proglašen je Kozić Adnan – Sektor uniformisane policije Federalnog MUP-a.
    NIKADA NEĆEMO ZABORAVITI NAŠEG ADISA I DAVORA.
« of 2 »