Obilježavanje 6. aprila – “Dana policije” i “Dana Grada Sarajevo”

Dana 06.04.2022. godine povodom “Dana policije” i “Dana Grada Sarajevo” delegacija MUP-a Kantona Sarajevo, Uprave policije i Sindikata policije Kantona Sarajevo, odali su počast poginulim policajcima tokom agresije na Bosnu i Hercegovinu u periodu 1992 – 1995. godina, kao i policijsjim službenicima koji su svoje živote dali izvršavajući službene poslove i zadatke mimo navedenog perioda i izvršili polaganje cvijeća na mezarja i spomen ploče, i to:

• Spomen soba zgrade MUP-a Kantona Sarajevo,
  • Vječna vatra,
  • Šehidsko mezarje Kovači i mezar Prvog predsjednika RBiH Alije
    Izetbegovića,
  • Spomen obilježje ubijenoj djeci opkoljenog Sarajeva 1992. – 1995. godine,
  • Spomen obilježje ubijenim policajcima u Velikom parku,
  • Spomen sobu u MUP-u FBiH,
  • Spomen ploči poginulim pripadnicima Odreda za specijalne namjene “LASTA”, u zgradi Sektora za policijsku podršku,
  • Spomen-ploču policijskom službeniku Muhidinu Pivodiću koja se nalazi u Reljevu
  • Spomen-ploču policijskim službenicima Šehović Adis i Vujinović Davor, Alipašino polje,
  • Mezar policijskog službenika Trako Mahmuta na mjestu ukopa Obad i
  • Mezar policijskog službenika Madeško Elvedina na mjestu ukopa Kovači.

Članovi Upravnog odbora i sindikalni povjerenici izvršili su polaganje cvijeća-vijenca u sindikalnim organizacijama gdje su postavljene spomen ploče sa imenima ubijenih policajaca i to: PS Stari Grad, PS Centar, PS Novo Sarajevo, Jedinica za saobraćaj, PS Novi Grad, PS Ilidža, PS Hadžici, PS Trnovo, PS Ilijaš i PS Vogošća.

Sindikat policije Kantona Sarajevo