Obilježavanje “Dana policije” i “Dana Grada Sarajevo”

Dana 06.04.2020. godine povodom “Dana policije” i “Dana Grada Sarajevo” delegacija MUP-a Kantona Sarajevo-ministar, Uprave policije-policijski komesar i Sindikata policije Kantona Sarajevo-predsjesnik Upravnog odbora, odali su duznu pocast i izvrsili polaganje cvijeca na mezarja i spomen ploce, i to:
– spomen soba zgrade MUP-a Kantona Sarajevo,
– Vječna vatra,
-Šehidsko mezarje Kovači i mezar Prvog predsjednika RBiH Alije Izetbegovića,
– spomen obilježje ubijenoj djeci opkoljenog Sarajeva 1992. – 1995. godine,
-Spomen obilježje ubijenim policajcima u Velikom parku,
– spomen sobu u MUP-u FBiH,
– Spomen-ploču policijskom službeniku Muhidinu Pivodiću koja se nalazi u Reljevu
– spomen-ploču policijskim sluzbenicima Šehovic Adis i Vujnovic Davor, Alipasino polje,
– mezar policijskog sluzbenika Trako Mahmuta na mjestu ukopa Obad i
– mezar policijskog sluzbenika Madeski Elvedina na mjestu ukopa Kovači.

Povodom pojave epidemije prouzrikovane koronavirusim COVID-19, te donesenih niza Naredbi okupljanja vise lica na jednom mjestu, clanovi Upravnog odbora i sindikalni povjerenici izvrsili su polaganje cvijeca-vijenca u sindikalnim organizacijama gdje su postavljene spomen ploce sa imenima ubijenih policajaca, i to: PS Stari Grad, PS Centar, PSNovo Sarajevo, Jedinica za saobracaj, PS Novi Grad, PS Ilidza, PS Hadzici, PS Trnovo, PS Ilijas i PS Vogosca.

Sindikat policije Kantona Sarajevo

« of 2 »