SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

Broj:SPKS-407/13

Datum:01.11.2013. godine

Upravni odbor Sindikata policije Kantona Sarajevo povodom tendecioznih tekstova koji su objavljeni na portalu EKRAN od dana 30.10.2013.godine, a koji za cilj imaju pokušaj diskreditacije menadžmenta Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo na čelu sa ministrom Pećanac Nerminom, pisanim i elektronskim medijima dostavlja :

SAOPŠTENJE ZA JAVNOST
sa molbom da mediji isto prenesu u cjelosti

Sindikat policije Kantona Sarajevo je neprijatno iznenađen sadržajem krajnje neutemeljenih ataka kojima pojedinci pokušavaju narušiti harmonične odnose u Ministarstvu unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, te na isti način nastoje dezavuisati svakodnevne uspjehe policijskih službenika Kantona Sarajevo u obračunu sa kriminalom na ulicama našeg glavnog grada.

Činjenica je, da isti ti pojedinci, arhivirani politički gubitnici, svoje frustracije svako malo iznose na portalu EKRAN koji im evidentno služi kao utješna nagrada u njihovom nastojanju da i dalje ostvare nikad prežaljeni politički uticaj na policijske snage Kantona Sarajevo.

U sivilu svog totalitarističkog ambijenta koji su neuspješno pokušali uspostaviti u Ministarstvu unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, isti svakodnevno kritikuju i opremanje policijskih službenika odjećom, obućom i opremom vrhunskih perfomansi, pa čak do te mjere da spore općeprihvaćenu međunarodnu saradnju specijalnih jedinica, na kojima se pored sportskih takmičenja predstavnika iz svih relevantnih zemalja, razmjenjuju vrijedne informacije, održavaju seminari i kursevi za policijske starješine po pitanju organizovanog kriminala te time stiču neophodna policijska iskustva.

Prema autoru/ima ovih tekstova, a što smo na žalost doslovce, na svojoj koži iskusili, policija glavnog grada bi trebala biti odjevena po posljednjim dostignućima kineske tekstilne industrije, te bi se u pogledu međunarodne saradnje trebali držati parametara autrokratskih režima u kojima samo “vođe” mogu predstavljati državu, a ni u kom slučaju najreprezentativnija specijalna jedinica policije u državi.

U vezi sa naprijed navedenim, Upravni odbor Sindikata policije Kantona Sarajevo ovom prilikom odaje iskreno priznanje g-dinu Pećanac Nerminu i menadžmentu Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo na istinskom zalaganju i predanosti za dobrobit kako uposlenika ministarstva tako i građana Kantona Sarajevo, kao i njihovu neupitnu socijalnu osvještenost ali i stručnost u rukovođenju Ministarstvom.

S poštovanjem.

UPRAVNI ODBOR