Zakoni o obrazovanju, pismo podrške

Broj: SPKS-214/17

VLADA KANTONA SARAJEVO
n/r premijera g. Elmedin Konaković
SAVEZ SAMOSTALNIH SINDIKATA BOSNE I HERCEGOVINE
KANTONALNI ODBOR KANTON SARAJEVO
n/r predsjednika g. Franjo Rener
SAMOSTALNI SINDIKAT OSNOVMNOG OBRAZOVANJA I ODGOJA FBiH-
KANTONALNI ODBOR SSOOiO KANTONA SARAJEVO
n/r predsjednika g. Saudin Sivro
SINDIKAT SREDNJEG I VISOKOG OBRAZOVANJA, ODGOJA,
NAUKE I KULTURE BOSNE I HERCEGOVINE
KANTONALNI ODBOR KANTON SARAJEVO
n/r predsjednika g. Faruk Bešlić
Poštovani,

Sindikat policije Kantona Sarajevo koji svoje djelovanje zasniva, između ostalog, na principima solidarnosti i međusobne podrške, koristi priliku da, u trenutku donošenja zakonskih rješenja iz posebno bitnog segmenta našeg društva-obrazovanja, uputi apsolutnu podršku u iznalaženju najboljih rješenja iz ove oblasti, a koja su u interesu svih učenika u Kantonu Sarajevo i njihovih učitelja, nastavnika i profesora.

Rješenja koja se donose nikako ne smiju biti rješenja u interesu politike ili pojedinaca, odnosno, interesnih grupa koje zadovoljavaju svoje lične interese, te sebe smatraju nezamjenjivim, već isključivo rješenja koja će doprinijeti razvoju obrazovanja, države i društva u cjelini.

Podržavamo amandmane date na predložena rješenja, te dajemo našu punu podršku kako predstavnicima sindikata i nevladinog sektora, tako i premijeru Vlade Kantona Sarajevo, ali i svim članovima Vlade i Skupštine Kantona Sarajevo koji su za depolitizaciju i unapređenje sistema obrazovanja u Kantonu Sarajevo.

Srdačan pozdrav,

PREDSJEDNIK UO SPKS