Uredba o radnim mjestima koja obavljaju državni službenici i namještenici pod posebnim uslovima rada iz člana 72. Zakona o unutrašnjim poslovima

Broj: SPKS-159/17

MUP KANTON SARAJEVO
n/r ministra

VEZA: Naš akt broj: SPKS-467/16 od 06.10.2016. godine

Uvažavajući odredbe člana 93. Zakona o unutrašnjim poslovima Kantona Sarajevo („Službene novine Kantona Sarajevo“ broj: 1/16) i člana 72. istog zakona, ponovo Vas pozivamo da, uz učešće sindikata, predložite tekst Uredbe o radnim mjestima koja obavljaju državni službenici i namještenici pod posebnim uslovima rada, jer se navedeni podzakonski akt direktno tiče određenog broja članova sindikata u pogledu ostvarivanja prava na poseban dodatak uz platu za pojedina radna mjesta.

Takođe, ovom prilikom dostavljamo Vam fco dopisa koji je upućen sindikatu, a koji se tiče upravo navedenog podzakonskog akta, te napominjemo da je rok za njegovo donošenje istekao po proteku tri mjeseca od dana stupanja na snagu navedenog zakona, što je već period od godinu dana.

Srdačan pozdrav,

PREDSJEDNIK UO SPKS