Izmjene Kolektivnog ugovora između Vlade KS i Sindikata policije KS

Na sljedećem linku se nalazi Kolektivni ugovor o izmjeni Kolektivnog ugovora između Vlade Kantona Sarajevo i Sindikata policije Kantona Sarajevo, koji je potpisan 03.03.2017. godine.

Isti ima za cilj povoljniji obračun minulog rada za policijske službenike, kako je to i za državne službenike i namještenike, dakle minuli rad od 0,6% se računa na započetu, a ne za punu godinu radnog staža. Kod zaključivanja Kolektivnog ugovora od 01.02.2017. godine u istom je bilo definisano zakonsko rješenje, međutim, utvrdili smo da je na snazi povoljnije rješenje za sve ostale budžetske korisnike, tako da je Sindikat pokrenuo inicijativu za izmjenu, koja je u konačnici prihvaćena.

Druga izmjena odnosi se na brisanje odredbe kojom se definiše donošenje pravilnika o jednokratnom dodatku na platu, jer postoji podzakonski akt kojim je definisana navedena oblast.