Saopštenje za medije

Obavještavamo vas da će se u organizaciji Sindikata policije Kantona Sarajevo, obilježiti 4. godišnjica pogibije policijskog službenika rahmetli Pivodić Muhidina, koji je svirepo i mučki ubijen 31.12.2012. godine samo zato sto je obavljao časnu policijsku dužnost.

Zbog niza obaveza koje imaju policijski službenici u vezi priprema oko osiguranja dočeka Nove godine, godišnjica će se obilježiti 30.12.2016. godine.

Predviđene su sljedece aktivnosti:

• u 09,00 sati u prostorijama Treće policijske uprave – Policijske stanice Novi Grad prijem porodice.
  • u 10,00 sati izvršit će se obilazak mjesta pogibije u ulici Reljevska, općina Novi Grad,
  • u 11,00 sati posjeta mjestu ukopa na mezarju “Bare”.

Sindikat policije Kantona Sarajevo poziva sve članove, kao i ostale uposlenike MUP-a Kantona Sarajevo i građane da se odazovu obilježavanju godišnjice pogibije policijskog službenika rahmetli Pivodić Muhidina.

Molimo medije da u skladu sa svojim mogućnostima proprate navedene aktivnosti planirane za petak 30.12.2016.godine.

Predsjednik Upravnog odbora
Sindikata policije Kantona Sarajevo