Inicijativa za donošenje kolektivnog ugovora

Broj: SPKS-468/16

KANTON SARAJEVO
VLADA KANTONA SARAJEVO – premijeru
MINISTARSTVO UNUTRAŠNJIH POSLOVA – ministru
MINISTARSTVO FINANSIJA – ministru
UPRAVA POLICIJE MUP-a KANTONA SARAJEVO – policijskom komesaru

Shodno važećim odredbama Zakona o radu („Službene novine Federacije BiH“ broj: 26/16), koje se odnose na donošenje i zaključivanje Kolektivnog ugovora, pokrećemo inicijativu da formirate pregovarački odbor sa kojim bi otpočeli pregovore za usaglašavanje i donošenje Kolektivnog ugovora za uposlenike MUP-a Kantona Sarajevo.

Obavještavamo Vas da je Upravni odbor Sindikata policije Kantona Sarajevo na sjednici održanoj dana 29.08.2016. godine donio Odluku broj: SPKS-351/16 kojom je formirao pregovarački odbor u ime Sindikata policije Kantona Sarajevo, a koji čine:

1. Hadžiabdić Mirza – Predsjednik pregovaračkog odbora,
  2. Alihodžić Demirel – član,
  3. Brko Mensud – član,
  4. Klačar Nermina – član,
  5. Hafizović Mihreta – član,
  6. Ćatić Viktor – član,
  7. Osmanović Asmedin – član.

Obzirom na navedeno potrebno je da, nakon što formirate Vaše predstavnike, obavijestite ovaj sindikat kako bi usaglasili datum otpočinjanja usaglašavanja teksta Kolektivnog ugovora.

S poštovanjem,

PREDSJEDNIK UO SPKS